…
03 Haziran 2014, Salı

Peugeot ile Engelsiz Yaşam Projesine Altın Pusula Ödülü


 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Alternatif Yaşam Derneği (AYDER)’nin destekleriyle Peugeot Türkiye tarafından 2013 yılında toplumsal kalkınmayı da hedef alarak başlatılmış olan “Peugeot ile Engelsiz Yaşam” projesi, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri “Kurumsal Sorumluluk” kategorisinde ödül kazandı.
 
Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 13. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri Yarışması’nın sonuçları, 3 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştirilen ödül töreniyle açıklandı. Özel sektör, kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve genç iletişimcilerin yarıştığı halkla ilişkiler sektörünün tek ödül programı olan Altın Pusula’da “Peugeot ile Engelsiz Yaşam” projesi “Kurumsal Sorumluluk” kategorisinde Altın Pusula’ya layık görüldü.
 
2013 yılında sürdürülebilir kalkınma hedefiyle başlayan "Peugeot ile Engelsiz Yaşam" projesi T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın desteği, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve UNDP Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı işbirliği ile engellilerin hayata uyumları konusunda güçlü adımlarla ilerliyor.
 
“Peugeot ile Engelsiz Yaşam Projesi” ile engelli bireylerin kendi çevrelerindeki sosyal yaşam seviyelerini artırmak, sosyal hayata entegre olmalarına destek olmak, engellilik durumları hakkında toplum bilinci ve anlayışı geliştirmek ve konu hakkında duyarlılık oluşturmak hedefleniyor.
 
Öncelikle eğitim ve uyum sürecine ağırlık veren Peugeot, projenin bir diğer ayağı olarak farklı spor organizasyonları aracılığıyla engelleri aşmak yönünde adımlar atıyor. İlk olarak Peugeot, Boğaziçi Kıtalararası Yarışları'nda engelli yüzücüler kategorisinin destekçisi oldu. Peugeot ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın himaye ettiği Ankara Engelsiz Filmler Festivali’ne ulaşım desteği de verdi. Proje kapsamında ayrıca Peugeot çalışanları ve bayilerinden oluşan gönüllüler, farklı engelli gruplarıyla "Dalmak Özgürlüktür" etkinliği çerçevesinde bir araya geldiler. Peugeot çalışanlarından oluşan Peugeot takımı ile İstanbul Maratonu’na katılan gönüllüler, TOFD (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği) için koştular.
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve UNDP–Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından desteklenen Proje, ODD Satış ve İletişim Ödülleri 2013 Gladyatörleri’nde “Jüri Özel Ödülü”ne ve Gönülden Ödüller Yarışması’nda 2013’ün “En Başarılı Gönüllülük Projesi Ödülü”ne layık görüldü. Proje ayrıca, New York‘ta Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda Türkiye’yi temsil etmek üzere seçildi ve 2013 Eylül ayında projenin sunumu gerçekleşti.

 

$(document).ready(function() { $("a[rel=546a118c369dc51ad4b0b3c6]").fancybox({ openEffect : 'none', closeEffect : 'none' }); });