…
01 Ekim 2019, Salı Antakya, Hatay

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Mesajı


Dünya'daki yaşlı nüfusun gelişimi artması ve yaşlılara hak ettikleri değerin ve saygının gösterilmesi maksadıyla, 1 Ekim tarihi Birleşmiş Milletler Teşkilatı üzerine 1990 yılında "Dünya Yaşlılar Günü" olarak ilan edillmiştir.

Yaşlılarımız; toplumumuzun tarihsel birikimini günümüze yansıtan, milli kültür değerlerimizin yarınlara ulaşması vesile olan değerlerimiz; aile ve sosyal hayatımızın en kıymetli hazineleridir. Milletimiz, tarihinin her döneminde eskilerini tutmuş, tarihi engin tecrübelerinin kıymetini bilmiş, bu sayede ulusal birlik beraberlik ve dayanışma ruhunu canlı tutmayı başardı. 

Ailemizin ailesiyle birlikte aileyi birlikte yaşamaları, önünde ailesiyle birlikte ailesini birlikte sıcak bir devletimiz elimizdeki öncelikli hedefimizdir. Milletinin geleneğinde en saygın yeri olan yaşlılarımıza, doğayı temel alan içerisinde en iyi hizmeti verebilmesi için çalışabiliyoruz.
 
Yaşlılarımız için günlük yaşamda zorlu işlevlerin etkin hale getirilmesi ve uyumlaştırılması gerekir. Yaşlılarımıza sahip çıkıpmalı ve yaşlılarımızın mutluluğu için herkes elinden gelen katkıyı sunabilir.
 
Tüm büyüklerimizin  "1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü" nü tebrik eder, huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir ömür devam ediyor dilerim.
Ali SANDIKÇI
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler 
İl Müdürü