…
18 Mart 2020, Çarşamba Antakya, Hatay

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı


Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümünde, vatanımız için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum.
Devletimizi yok etmek, Milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı Çanakkale’de vermiş olduğumuz eşsiz mücadele; şanlı tarihimizin dönüm noktalarından, en anlamlı övünç kaynaklarından biri olarak, Anadolu toraklarına göz diken tüm dünya devletlerine karşı "Çanakkale Geçilmez" ismini tarihe altın harflerle yazdırdığımız en büyük destanın adıdır.
 
Hiç şüphesiz ki, Anadoluyu yurt edindiğimiz günden bu günlere kadar, tarihimizin her döneminde Milletimiz, Vatanımız ve Bayrağımız için canını feda etmekten kaçınmayan Aziz Şehitlerimiz bu günlerimizin asıl sahipleridir.
 
Bu topraklarda varlığını sürdüren bize düşen en büyük görev, kahraman ecdadımızdan, aziz şehitlerimizden bize miras olan vatanımıza birlik beraberlik içerisinde sahip çıkmaktır.
 
Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Aziz Şehitlerimizi, bütün kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum. 
Ali SANDIKÇI
İl Müdürü