…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
22 Kasım 2019, Cuma Antakya, Hatay

"Kadın Girişim Kooperatiflerinin Sürdürülebilirliği ve Yerel Kalkınmadaki Rolü" Çalıştayı Gerçekleştirilmiştir.


Ticaret İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, Danimarka Mülteci Konseyi, Defne Kadın Girişimi, Üretimi ve İşletme Kooperatifi ve İl Müdürlüğümüz İşbirliğinde  22 Kasım 2019 tarihinde Ottoman Otel’de Kadın Girişimi Kooperatifçiliğinin Tanıtılması, Geliştirilmesi ve Sürdürülebilir Kalkınmadaki Öneminin Değerlendirileceği  "Kadın Girişim Kooperatiflerinin Sürdürülebilirliği ve Yerel Kalkınmadaki Rolü" çalıştayı 2 oturum şeklinde düzenlenmiştir.

Programın başında Hatay Vali Yrd. Sayın Aydın Tetikoğlu, Danimarka Mülteci Konseyi Türkiye Temsilcisi Shahzad Jamil, Hatay Ticaret İl Müdürü Halit İmrek, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Ali Sandıkçı, Ecpo 2021 UNESCO Hatay Proje Koordinatörü Ömer Faruk Çelebi, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Abdulkadir Teksöz ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin açılış konuşmalarını yapmış; Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Uzmanı Ferhat Dağ kooperatiflere giriş ve kooperatifçilik konularındaki sunumunu gerçekleştirmiştir.

İki oturum şeklinde düzenlenen çalıştayın ilk oturumunda Mustafa Kemal Üniversitesi İşletme Bölümü Kooperatifçilik Ana Bilim Dalı Başkanı Metin Reyhanoğlu moderatörlüğünde Hatay Defne Kadın Girişim Üretim ve İşletme Kooperatif Başkanı Nesrin Deli, Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Temsilcisi Ferhat Dağ, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Başkanı Perihan Uluğ Dalga, Adana Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Yıldız “Kalkınmada Kadın Girişim Kooperatiflerinin Rolü ve Sürdürülebilir Projeler” konusundaki sunumlarını gerçekleştirmişlerdir. Çalıştayın ikinci oturumunda İskenderun Teknik Üniversitesi İşletme Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazif Çalış moderatörlüğünde, Hatay Üreten Eller Kadın Girişim Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Nidal Özdemir, Hatay Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Tuban Öztürk, Mustafa Kemal Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Sonyel Oflazoğlu “Kadın Girişim Kooperatiflerinde Üretim Yönetimi ve Pazarlama Stratejileri” hakkında konuşma ve sunumlarını yapmış olup, iki oturumun sonunda da katılımcıların soruları yanıtlanmıştır.

Çalıştaya toplam 235 kişi katılım göstermiştir.