…
…
04 Ekim 2019, Cuma Antakya, Hatay

“Madde Bağımlılığı ve Korunma Yolları” Konulu Eğitim Verildi.


Bakanlığımız ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde başlatılan ”Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” kapsamında il müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarımızdan Çocuk Evleri Sitesi ve Altınözü Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görev yapan 40 personele  “Madde Bağımlılığı ve Korunma Yolları” konusunda eğitim verildi.

 Eğitimde “Madde bağımlılığı nedir? Bağımlılık yapan maddeler nelerdir? Bağımlılığın zararları nelerdir?  Bağımlılık süreci nasıl başlar ve ilerler? Madde kullanmaya nerede ve ne zaman davet ederler? Kullananlar hangi gerekçelere sığınıyorlar?  Madde kullanımını reddeden genci bekleyen klişeler nelerdir? Ağa düşmemek için neler yapabiliriz? Hayır diyebilmek neden bu kadar önemli? Örnek hayır cümleleri, Arkadaşın kullanıyorsa ne yapmalısın? Okuldaki disiplin süreci nasıl işler, cezalar nelerdir? Türk Ceza Kanununda madde bağımlılığının yeri nedir?” konuları anlatılmıştır.

02.10.2019 tarihinde Antakya SHM Müdürlüğünde görevli Psikolog Ümit ÇAĞLAR tarafından verilen eğitim soru cevap bölümüyle sona ermiştir.