…
18 Mart 2020, Çarşamba Antakya, Hatay

18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası Mesajı


Ülkemizde her yıl 18-24 Mart tarihleri arası “Yaşlılara Saygı Haftası” olarak kutlanmaktadır. Yaşlılarımız, yaşamları süresince edindikleri derin tecrübeleri, bilgi ve birikimleriyle dünümüz ile bugünümüz arasında adeta bir köprü vazifesi görerek kültürel değerlerimizin, gelenek ve göreneklerimizin yarınımız olan genç kuşaklara aktarılmasına vesile olurlar.
 
Kültürümüzün ve inancımızın bir gereği olarak yaşlılara saygı ve sevgi göstermek, onlara değer vermek, onlara hizmet etmek ve yaşamlarını kolaylaştırmak kısacası ahde vefa göstermek gerekmektedir. Toplumumuzun çoğunluğunu oluşturan genç neslin gerek sosyal yaşamda, gerekse aile hayatında yaşlılarımıza ve büyüklerimize saygı, sevgi ve hürmetle davranmasıyla toplumumuz daha mutlu, huzurlu ve refah içerisinde bir yaşama ulaşır. Bizleri yetiştiren ve topluma kazandıran yaşlılarımıza bizim de yarının yaşlıları olduğumuzu unutmadan gereken sevgi, saygı ve hürmeti göstermeliyiz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle tüm büyüklerimizin “Yaşlılara Saygı Haftası”nı kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmelerini diliyor, tüm yaşlılarımızın ellerinden sevgi ve hürmetle öpüyorum.
Ali SANDIKÇI
İl Müdürü