…
…
02 Aralık 2020, Çarşamba Ankara, Türkiye

"İSG Buluşmaları" Kapsamında Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Yöneticileri ve İSG Ekibi ile Online Toplantı Gerçekleştirdik


Genel Müdürlüğümüzün Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları ve özel sektör temsilcileri ile yaptığı “İSG Buluşmaları” programı kapsamında bu hafta Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) ile kamu iş sağlığı ve güvenliği istişare toplantısı gerçekleştirdik.

TEİAŞ Genel Müdür Yardımcısı Deniz COŞKUN konuşmasında TEİAŞ’ın İSG yapılanmasındaki hassasiyetlerini, konuyu kanuni zorunluluğun ötesinde insani açıdan değerlendirdiklerini ve Genel Müdürlüğümüz ile yürütülecek işbirliklerine hazır olduklarını dile getirdi.

Genel Müdür Yardımcımız Furkan YILDIZ ise yaptığı açılış konuşmasında; 22 bölge müdürlüğü ile 3.500 lokasyon da 16.500 personeli bulunan ve 750 transformatör, 70.000 km’ lik iletim hatları ile 7 gün 24 saat hizmet veren TEİAŞ’a verdikleri bu kesintisiz hizmetin odağına çalışanlarının sağlık ve güvenliğini koydukları için teşekkürlerini iletti.

TEİAŞ İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü Hüseyin ÖKELEK tarafından TEİAŞ’ın iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları, eğitimler ve özellikle saha personeli için farklı başlıklarda hazırlanan ayrıntılı İSG prosedürleri hakkında bilgi verildi.  Sektöre ait en önemli risk faktörlerinden olan yüksek gerilimde ark atlaması, ısıl etkiler, yüksekte çalışma gibi hususlarda alınan özel önlemlerin TEİAŞ tarafından hazırlanan kamu spotları ile desteklendiği belirtildi. Toplantı Genel Müdürlüğümüz adına AÇSH Uzmanı Dr. Ali Rıza ERGUN’un kamu kurum ve kuruluşlarında iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının planlanması üzerinde Genel Müdürlüğümüzce belirlenen modellemenin ve iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının etkinliğinin artırılması için önerilerimizin aktarıldığı sunum ile devam etti.

Mevzuatın iyileştirilmesi adına getirilen önerilerin alınmasının ardından ileride oluşturulabilecek işbirlikleri hakkında görüşler sunulmuş, sektör özelinde sahada çalışanlara ve İSG profesyonellerine yol gösterici nitelikte bir İSG rehberi çalışması yapılmasına karar verilmiştir.