Başkan Yardımcıları
 

 

 

 

undefined

 

 

1983 yılında doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Düzce’de tamamladı. 2009 yılında tam burslu olarak okuduğu Bilkent Üniversitesi Kimya Bölümünden, 2012 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden ve 2019 yılında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Yönetim Organizasyon Yüksek Lisans programından mezun oldu. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Lisans programındaki eğitimine devam etmektedir.

2010 yılında askerlik hizmetini Yedek Subay olarak tamamladı. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra 2012 yılında Maliye Bakanlığı Düzce Defterdarlığında memuriyete başladı. 2013 yılı Ocak ayında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünde İSG Uzman Yardımcısı olarak göreve başlayarak 2017 yılı Ocak ayında “Oto Boya Sektörü Çalışanlarının Toluen ve Benzen Maruziyet  Düzeyinin Araştırılması” konulu tezi kabul edilerek İSG Uzmanı oldu.

3 Kasım 2017’de İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkan Yardımcılığı görevine atanan Uğur ÖZTÜRK, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

undefined  

 

1989 yılında Ankara’da doğan Gizem Naz Dölek, liseyi Ankara Ayrancı Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesi’nde bitirmiştir. 2006-2011 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Çevre Mühendisliği bölümünde eğitimini tamamlamıştır.

2012 yılı Mart ayında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünde İSG Uzman Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 2014 yılında ODTÜ Çevre Mühendisliğinde Yüksek Lisansını tamamlayıp, 2015 yılında “Petrokimya Sanayi Amin ile Temizleme Ünitesi için Tehlike ve İşletilebilirlik Analizi (HAZOP) Metodolojisinin Uygulanması” konulu tezini sunarak İSG Uzmanı olmuştur. 2018 yılında Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde (TODAİE) Kamu Yönetimi alanında doktora çalışmalarına başlamıştır.

Mesleki ilgi alanları acil durum planları ve yönetimi, büyük endüstriyel kazalar ve çevresel etkileri, risk değerlendirmesi metotları ve HAZOP olan Dölek, 2017 yılı Kasım ayından itibaren Enstitü Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

 

 

 

 

 

 

undefined

 

01/06/1972 Trabzon/Araklı’da doğan Hasan OSMAN, liseyi Ankara Altındağ Yeşilöz Lisesinde tamamladı. 2015 yılında AÖF İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

21 Ocak 1997 yılında SSK Ankara satın alma ve Sigorta Müdürlüğü kadrosunda satın alma Memuru olarak göreve başladı. 10 yıl boyunca bu görevi sürdürmüş olup, sırasıyla 2007–2016 tarihleri arası SGK Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Doğrudan Temin Şube Müdürlüğü Şev Vekili olarak, 2016 – 2017 yılları arası SGK Kurum Başkanlığında Özel Kalem Müdürlüğü, Kasım 2017 tarihine kadarda ÇSGB İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünde  Özel Kalem Müdürü olarak görev yaptı.             

10 Kasım 2017 tarihinden itibaren AÇSH Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsün'de Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Hasan OSMAN evli ve 2 çocuk babasıdır