…
…
…
…
…
…
…
…
…
04 Ekim 2019, Cuma

İSGÜM Tarafından Düzenlenen "30. ILO Pnömokonyoz Radyografileri Uluslararası Sınıflandırma Okuyucu Eğitimi" Tamamlandı


İlgili mevzuat ve Ulusal Pnömokonyoz Önleme Eylem Planı doğrultusunda ILO standart eğitimine uygun formatta hekimlere yönelik olarak düzenlenen  Pnömokonyoz  Radyografileri Uluslararası Sınıflandırma Okuyucu Eğitimi  İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.

Türkiye’nin farklı illerinden gelerek  pnömokonyoz  radyografileri uluslararası sınıflandırma okuyucu eğitimine katılan 24 hekime Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Cebrail ŞİMŞEK, Radyoloji Uzmanı Dr. Ender EVCİK tarafından eğitim verildi.

Sertifika töreninde söz alan hekimler aldıkları eğitim hakkında;  hiç bu kadar  bilgi alacaklarını  tahmin etmediklerini ifade ederek  aldıkları bu eğitimin mesleki yaşamlarında kendileri için çok faydalı olacağını  belirttiler.

Kapanış töreninde konuşan İSGGM Genel Müdürü Sedat YENİDÜNYA eğitime katılan hekimlere meslek yaşamlarında başarılar dileyerek verilen eğitimlerin devamı ve çeşitlendirilmesi konusunda çalıştıklarını söyledi.

Eğitimini  tamamlayan hekimlere sertifikaları  İSGGM Genel Müdürü Sedat YENİDÜNYA,  İSGÜM Başkanı Erol TEKÇE ve Başkan Yardımcıları tarafından takdim edildi.

 “30. ILO Pnömokonyoz Radyografileri Uluslararası Sınıflandırma Okuyucu Eğitimi” ile Pnömokonyoz Okuyucu sertifikasına sahip hekim sayısı 740’ a yükselmiş oldu.

Sertifika töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.