…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
19 Kasım 2019, Salı Karaman, Türkiye

Kıbrıs Barış Harekâtına Katılan Gazilerimize Milli Mücadele Madalya Ve Beratları Tevcih Edildi


     Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından Milli Mücadele tüzüğü kapsamında  1974 Kıbrıs Barış harekâtına katılan gazilerimiz için Milli Mücadele Madalyası ve Beratı tevcih töreni düzenlendi.


     19 Kasım 2019 Salı günü Piri Reis Kültür merkezinde düzenlenen tören İstiklâl marşının okunmasıyla başlarken törende bir konuşma yapan Vali Meral, Kıbrıs Barış Harekâtına katılarak Milli Mücadele Madalyası ve Beratı almaya hak kazanan Muharip Gazilerimiz için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Makamı adına tevcih edilecek Milli Mücadele Madalyalarını vermek üzere bir araya geldiklerini söyledi.


     Protokol konuşmalarının ardından Vali Meral ve protokol üyeleri tarafından Kıbrıs Barış Harekâtına katılan gazilerimize düzenlenen törenle milli mücadele madalya ve beratları tevcih edildi.


     Milli Mücadele Madalyası ve Berat Tevcih törenine; Vali Meral’in yanı sıra eşi Hanımefendi Zehra Meral, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Nuri Özbey, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, İl Genel Meclis Başkanı Adem Kapar, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Tunç, kurum müdürleri, gaziler ve aileleri ile askeri erkan katıldı.