…
…
…
…
…
…
…
10 Haziran 2019, Pazartesi

VALİMİZ ŞEHMUS GÜNAYDIN KORUYUCU AİLELERİMİZLE İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU


Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından Koruyucu Ailelilerimiz için Valimiz Sayın Şehmus Günaydın ve eşi Aysel Günaydın’ın katılımıyla iftar yemeği programı düzenlendi.
İftar programında konuşan İl Müdürümüz Sayın Nevzat Özer; . Bakanlık ve devlet olarak daha çok kurum olarak yaklaşımdan ziyade aile yaklaşımını temel felsefe haline getirip öncelikle çocuklarımızı ailelerinin yanında yetiştirip eğer yok ise daha çok yakın çevre modeli dediğimiz Koruyucu aile modeliyle barındırmaya çalışıyoruz. “Kayseri Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak koruyucu aile sayımız ile Türkiye’de 4.sıradayız Bizler; koruyucu aileliği kalbe ve gönle dokunma sanatı olarak tanımlıyoruz. Aynı zamanda koruyucu ailelik demek çocuğunu sadece karnında büyüten değil kalbinde büyüten olarak tanımlıyoruz" dedi.
Valimiz Sayın Şehmus Günaydın ise yaptıkları konuşmada; çocukları geleceğe hazırlayan ailelere teşekkürlerini ileterek; “Tabi ki koruyucu ailelerimiz çocuklarımıza sadece evlerini değil gönüllerini ve yüreklerini açıyorlar. Bu çocuklarımızın hayata hazırlanması için, hayatta karşılaşacakları zorluklar karşısında iyi bir şekilde eğitim verip ve onlara hayatları boyunca lazım olacak konularda yardımcı olmak üzere çok büyük bir özveri gösteriyorlar. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu yapılan hayırlı hizmetin hem bu dünyada hem de ahirette kendilerine büyük kazanç sağlayacağını da buradan ifade etmek istiyorum. Bu çocuklarımızı aldıkları, evlerine misafir ettikleri zaman bütün sorunlarıyla ilgileniyorlar. Bu çocuklarımızı her anlamda çok iyi yetiştirmeliyiz, iyi eğitmeliyiz. Onlara iyi eğitim vermeliyiz ki ileride bu çocuklarımız ülkemize ve milletimize hayırlı hizmetler versinler. Bizler; sıkıntıları giderme, yaşanan sorunları asgariye indirme adına çalışmalar yapıyoruz. Öngördüğümüz önerilerimizi bakanlıklarımıza bildiriyoruz. Sizlerin de bu konuda yaşadıklarınız çok önemli. Yaşadığınız sorunlardan arkadaşlarımız önemli notlar alıyorlar. Bundan sonraki ailelerimizin ve çocuklarımızın bu sorunları yaşamamaları adına da her türlü tedbiri alıyoruz" ifadelerini kullandı.