…
…
…
…
…
18 Eylül 2020, Cuma Türkiye, Kırşehir

Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni Düzenlendi.


Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile aziz şehitlerimizin ailelerine ve kahraman gazilerimize verilmesi kararlaştırılan “Devlet Övünç Madalyası ve Beratları” düzenlenen törenle hak sahiplerine takdim edildi.

Valilikte düzenlenen törende konuşan Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Vatanımızın birliği, beraberliği ve bölünmez bütünlüğü uğruna canını feda eden Kırşehirli şehidimizin ailesine ve 2 gazi kardeşimize Cumhurbaşkanlığımız tarafından “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” verilmesi kararlaştırılmıştır. Bugünkü programda, şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı temsilen madalya ve beratlarını takdim ediyorum. Ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak tertip edilen bu program vesilesiyle bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, gazilerimize de sağlıklı ömürler diliyorum. Şehit ailemizin ve gazilerimizin Devlet Övünç Madalyası ve Beratını göğüslerinde gururla taşıyacaklarına eminim.” dedi.

Valimiz Sayın İbrahim Akın, üstün görev anlayışı içinde feragat, fedakârlık, başarı ve yararlılık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı olmasından dolayı Şehit P. Söz. Er Süleyman Sevim’in ailesine ve Malul Gazilerimiz Uzm. J. V. Kad. Çvş. Fuat Başdoğan ile J. Uzm. Onb. Ali Müjdat Köksal’a Sayın Cumhurbaşkanımız adına madalya ve beratları takdim etti.

Törende Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Ramazan Baykara ile şehidimizin ailesi ve gaziler yer aldı.