…
10 Ocak 2020, Cuma Kırşehir, Türkiye

İl Müdürümüz Sayın Ramazan Baykara, Çalışan Gazeteciler Günü Vesilesi İle Bir Mesaj Yayımladı.


Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sayın Ramazan Baykara 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesi ile yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kalemini haktan ve toplumun menfaatinden yana kullanarak, iletişimin en etkili kanallarından biri olan basın; halkın doğru ve güvenilir haber alma, kamuoyunu bilgilendirme ve düşünce özgürlüğünün güvencesidir. Kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesini ilke edinen tarafsız ve şeffaf basın; insan hak ve hürriyetlerini güvence altına alan gelişmiş devletlerin önemli güçlerinden biridir. Bu anlamda, basın mensuplarımızın ülkemizin güçlenmesine, ilerlemesine, birlik ve beraberliğimizin korunmasına önemli katkıları vardır.

Meslek etiği ilkelerinden ödün vermeden, sorumluluk duygusu içerisinde çalışan değerli basın mensuplarımızın bu duygu ve düşüncelerle sorumluluk bilinciyle kamunun bilinçlendirilmesi için fedakârca görev yapan, doğru ve tarafsız habercilik anlayışıyla toplumun hem gözü ve kulağı hem de sesi olmayı ilke edinmiş basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, görevi başında hayatını kaybeden gazetecilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”