…
…
…
…
08 Eylül 2020, Salı Türkiye, Kırşehir

Üniversiteye Girmeye Hak Kazanan Kızlarımız Valimiz Sayın İbrahim Akın’ı Makamında Ziyaret Etti.


2020 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavında üniversiteye girmeye hak kazanan Fatma Bacı Çocuk Evleri Sitemizde koruma altında kalan kızlarımız Valimiz Sayın İbrahim Akın’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Valimiz Sayın İbrahim Akın, devletimizin koruması altındaki gençlerimizin Yükseköğretim Kurumları Sınavında gösterdikleri başarıdan son derece mutlu olduklarını söyledi.

Devlet olarak her zaman gençlerin yanında olduklarını belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Fatma Bacı Çocuk Evleri Sitesinde kalan gençlerimizden biri Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümüne yerleşmeye hak kazanırken, diğer gencimiz ise Trabzon Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümüne yerleşmeye hak kazanmıştır. Devletimiz üniversite hayatı boyunca gençlerimizin her türlü ihtiyacını karşılayacaktır. Kendilerini kutluyor, üniversite hayatında başarılar diliyorum.” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Ramazan Baykara’nın da yer aldığı ziyarette, Sayın Valimiz başarılı gençlere çeşitli hediyeler verdi.