…
…
…
…
…
…
…
…
…
16 Temmuz 2019, Salı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Yemek Programı


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve Eşi Sayın Hülya Aksoy’un ev sahipliğinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün organizasyonu ile şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınlarına yemek programı düzenlendi.

Doubletree By Hilton Otel’de gerçekleşen yemeğe; Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve Eşi Sayın Hülya Aksoy’un yanı sıra, Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Deniz Eğitim Öğretim- Garnizon Komutanı Tümamiral Kadir Yıldız,  Kocaeli  Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Erdal Yücel,  Adalet Komisyon Başkanı Muhittin Paça,   Vali Yardımcıları Dursun Balaban, Suat Yıldız, Osman Günaydın, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu ve eşi Zeynep Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan ve eşi Suzan Aslan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, siyasi parti il başkanları, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları katıldı.

15 Temmuz Hain Darbe girişimini konu alan sinevizyon gösteriminin sunulmasının ardından program Fevziye Camii Müezzini Hüseyin Ayaz'ın okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Kocaeli  Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak’ın konuşmalarının ardından Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmalarında; “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle şehit aileleri ve gazilerimiz onuruna düzenlenmiş olduğumuz yemeğimize teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bugün şehit ailelerimizle, gazilerimizle birlikte olmak üzere kentin bütün dinamikleri bir arada. Şehit ailelerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmamak, onların vatan için en değerlileri olan canlarını toprağa vermiş olduğunu hiçbir zaman unutmamak için onların her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. ‘’

Şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları ile yenilen yemeğin ardından İl Müftüsü Sinan Cihan yemek duası okudu.

Programın ardından Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve eşi Sayın Hülya Aksoy, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları ile tek tek ilgilenerek, onlarla sohbet ettiler.