…
22 Mayıs 2020, Cuma Konya, Türkiye

İl Müdürümüz İbrahim AKYÜZ'ün Ramazan Bayramı Mesajı


“Mübarek Ramazan Bayramı’nı hep birlikte karşılamanın sevinci ve mutluluğu içindeyiz. Milletçe birlik ve beraberliğimizi sağlayan ortak değerlerimizin zirveye çıktığı, iyiliklerin, güzelliklerin, yardımlaşmanın ve hayırların dolu dolu yaşandığı Ramazan Bayramı’nın manevi ikliminden en güzel şekilde faydalanmalıyız.

Bayramlar dini ve milli duyguların en üst seviyede yaşanmasının yanı sıra birlik, beraberlik ve bütünleşme zamanıdır. Her türlü dayanışmanın tezahür ettiği; sevgi, barış, kardeşlik ve dostluk duygularının yoğunlaştığı, dargınların barıştığı ve kucaklaşmanın yaşandığı bir Ramazan Bayramı’na daha ulaşmanın eşsiz mutluluğunu yaşıyoruz.  

Manevi ve sosyal hayatımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, sevginin, saygının ve dayanışmanın pekiştiği, insanların birbirine daha da yakınlaştığı, umutların canlandığı ulvi günlerdir. 

Dini ve milli duyguların en üst seviyede yaşandığı bayramlarda, toplumumuzun yardım ve desteğe muhtaç insanlarına ilgi ve şefkat göstermek büyük önem taşımaktadır.

Ülkemizin bütünlüğü, devletimizin bekası, milletimizin birliği ve dirliği, Ayyıldızlı bayrağımızın inmemesi, Ezanımızın dinmemesi için hayatlarının baharında toprağın kara bağrına giren aziz şehitlerimizi, bu mübarek bayramın manevi dünyasında en güzel şekilde yâdediyor, onları dualarımızda ve gönüllerimizde her daim yaşatıyoruz.

Ramazan bayramının milletçe birlik ve beraberliğimize vesile olması temennisiyle, özellikle gece gündüz demeden kuruluşlarımızda barınan tüm insanlara hizmet eden  bütün personelimizin ve İslam âleminin Ramazan Bayramını can-ı gönülden kutlar, bayramın ülkemize, İslam Âlemine ve bütün insanlığa barış, mutluluk, huzur getirmesini dilerim.”