…
29 Haziran 2016, Çarşamba

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'nın terör saldırısına ilişkin açıklaması.


İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen hain terör saldırısını şiddetle kınıyorum, bu menfur olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyorum.
Terör örgütleri, bir kez daha masum sivilleri hedef alarak karanlık ve çirkin yüzünü göstermiştir. Masumların canına kasteden, doğrudan birlik ve beraberliğimizi hedef alan terör, hiçbir zaman hain emellerine ulaşamayacaktır. Bu saldırı sadece ülkemize, milletimize yönelik bir saldırı değildir. Bu saldırı aynı zamanda tüm insanlığa yapılmıştır.  
Türkiye, 79 milyon tek vücut olarak her zaman teröre karşı koymaya devam edecektir. Teröristlerin her türlü alçaklığına, kalleşliğine rağmen bu millet teröre karşı onurlu duruşunu koruyacak, güvenlik güçleriyle bu topraklarda terörizmin kökünü kazıyacaktır.
Bizleri kararlı mücadelemizden hiçbir güç asla vazgeçiremeyecektir. İnandığımız değerler uğruna, milletimiz ve tüm insanlık adına mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.
Dünyanın, özellikle de Batı ülkelerinin, yönetimleriyle, parlamentolarıyla, medyasıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla terör örgütlerinin bu oyununa karşı artık kararlı bir duruş sergilemelerini bekliyoruz.
Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
Milletimizin başı sağ olsun.