…
08 Mart 2018, Perşembe

Bakanımız Kaya'nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı


Hayatı emek ve sevgileriyle ilmek ilmek dokuyan, aileye ve topluma güç katan, dünyaya fedakârlık ve mücadeleleriyle birbirinden güzel izler bırakan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.
Ülkemizin, Anadolu’nun kadınları, tarih boyunca istiklal ve istikbal mücadelelerimizde daima en ön saftaydılar. Devletimizin kuruluşunda ve en zor anlarında görev üstlenen kahraman kadınlarımız, gerektiğinde vatan savunmasında da hayati roller oynadılar. Onların bizlere bıraktığı bu miras, bugün hepimiz için gerçek bir rehber niteliğindedir. Medeniyetimizin, inanç ve değerlerimizin taşıyıcı unsuru olan kadınlarımız, Türkiye’nin gücüne güç katan öncülerimizdir.
Türkiye olarak özellikle son 15 yılda sağladığımız büyük ilerleme ve gelişme, tarih ve medeniyetimizin omuzlarında yükseldiği, insanlığa ışık tutan vefakâr kadınlarımızın çabalarıyla geçekleşmiştir. Bugün kadınlarımız siyasette, iş dünyasında, eğitimde, sanatta, sporda, hayatın her alanında büyük başarılara imza atıyorlar. Hep bunun mücadelesini verdik, veriyoruz. Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, kadınların güçlenmesi ve desteklenmesi konusunda çok önemli adımlar attık. Sağlanan ayrıcalık ve kolaylıklarla gözle görülür bir ilerleme kaydettik. Bu vesileyle; kızlarımızın ve kadınlarımızın hayatın her alanında hak ettikleri yeri almaları için bizi daima destekleyen Sayın Cumhurbaşkanımıza şahsım ve tüm kadınlarımız adına şükranlarımı arz ediyorum.
Kadın sorunlarına çözümler üretirken asla cinsiyetçi bir bakış açısıyla hareket etmedik. Sorunların çözümü için mücadelemizi dayanışma içerisinde sürdüreceğiz. Ülkemiz, "Güçlü Kadın, Güçlü Aile ve Güçlü Türkiye" anlayışıyla 2023 hedeflerine yürüyüşünü sürdürecektir. Müreffeh bir Türkiye temennisiyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.
 

Dr. Fatma Betül Sayan Kaya
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı