10 Eylül 2019, Salı

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Tercih İşlemleri


Tercih işlemleri;

İntranet sayfası duyurularda bulunan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Tercih İşlemleri linkine tıklanarak giriş işlemi yapılır.

Sol panelden sırasıyla “Sınav İşlemleri” , “Tercih İşlemleri” daha sonra “Tercih Yap” tıklanarak tercih sayfası açılır.

“Tercih Dışı Atama İsteği “ kısmı seçilmeden tercih yapılacak ekran görüntülenemeyecektir. Bu alanda tercihime yerleşememem durumunda atanmayı ‘kabul ediyorum’ , ‘kabul etmiyorum’ seçeneklerinden biri seçilerek kaydedilecektir. “Tercih Dışı Atama İsteği “ kısmı tercih ekranına geçildiğinde de güncellenebilecektir.

Tercih işlemi ekranından tercih yapılacak birim ve tercih sırası seçilerek “Tercih Ekle” denilecektir.

1) Personel tercihlerini 10/09/2019 tarihinden 16/09/2019 tarihi mesai bitimine kadar İntranet (http://personelportal.ailevecalisma.gov.tr/Account/Login) üzerinden bildirecek olup 16.09.2019 tarihi mesai bitimine kadar tercihlerde değişiklik yapılabilecek olup bu sürenin bitiminden sonra tercihlerle ilgili değişiklik yapılamayacaktır.

2) Başarılı olan ve sıralamasına göre tercih hakkı bulunan personel ilan edilen kadrolar için en az 1 en çok 10 tercih yapabilecektir. Ayrıca tercihine yerleşemeyen personel için tercih sonucunda boş kalan kadrolara yerleştirilmeyi kabul edip etmeyeceğine dair seçenek sunulacaktır.

3) Tercih işlemini tamamlayan personelin tercih formunun imzalı bir nüshasını Merkezde görev yaptığı birimin taşrada İl Müdürlüğünün personel birimine birim özlük dosyasında muhafaza edilmek üzere iletmesi gerekmektedir.

4) Belirtilen sürelerde herhangi bir nedenle tercih yapmayan veya tercih yapma hakkı olan ve bu hakkı kullanmayan personele ikinci bir tercih hakkı tanınmayacaktır.

5) Tercihe göre yerleştirme puan üstünlüğü esasına göre yapılacaktır.

6) Tercih işlemleri sonucu Bakanlığımız internet sayfasında ilan edilecek; Personele ayrıca tercih sonuç belgesi gönderilmeyecektir.