17 Haziran 2020, Çarşamba Rize, Türkiye

"15 Temmuz- Demokrasi Tacı" Konulu Şiir ve Resim Yarışması


15 Temmuz hain darbe girişimi, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın liderliği sayesinde kahraman milletimizin onurlu direnişi ile bozguna uğratılmıştır. Milletimiz, dünyada eşi görülmemiş bir cesaret ile Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) karşı büyük bir demokrasi zaferine imza atmıştır. Demokrasimize kasteden bu ve benzeri darbe girişimlerine karşı toplumsal desteğin sürdürülebilir kılınması ve hafızanın taze tutulması için iç ve dış kamuoyuna demokrasi zaferinin ve FETÖ yapılanmasının etkili bir şekilde anlatılması gerektiği açıktır. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çerçevesinde gerçekleştirilecek etkinlikler bu açıdan önem arz etmektedir.

Bu itibarla, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının koordinasyonunda yürütülen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri" kapsamında, Bakanlığımızca gerçekleştirilecek olan faaliyetler arasında Bakanlığımız personeli için düzenlenmiş resim ve şiir yarışmaları da bulunmaktadır. "15 Temmuz- Demokrasi Tacı" temalı bu yarışmalara ilişkin detaylar aşağıdaki Açıklama kısmında belirtilmiştir.

Açıklama:

1- Bakanlığımızın tüm personeli arasında "15 Temmuz- Demokrasi Tacı" konulu şiir ve resim yarışmaları düzenlenmiştir.

2-  Şiir dalındaki yarışmada tür ayrımı yapılmayacaktır.

3- Resim dalında pastel, guaj, suluboya ve yağlıboya  tekniği ile yapılan eserler yarışacaktır.

4-Resim dalında teslim edilen eserlerin boyutlarının kısa kenarı 35 cm, uzun kenarı 50 cm olacaktır.

5- İl Müdürlüklerinden katılan personelin eserleri en geç 24 Haziran 2020 tarihinde İl Müdürlüklerine ulaşmış olacaktır.

6- Her İl Müdürlüğü, kendi bünyesinde kuracağı en az üç kişiden oluşan (kadın, çocuk, yaşlı kuruluşlarının temsilcisi olacak şekilde) ve başkanının İl Müdür Yardımcısı olduğu  "Değerlendirme Komisyonu" tarafından 25-26 Haziran 2020 tarihleri arasında değerlendirmesini yapacak ve birinci seçilen eserleri 3 Temmuz 2020 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırmış olacaklardır.

7- Merkez Birimlerimizden yarışmalara katılacak personelin eserleri,  birimleri tarafından değerlendirilecek ve birinci seçilen eserler,           1 Temmuz 2020 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılacaktır.

8- Dereceye giren eserler, günün COVİD 19 Pandemisi Tedbirlerine uygun şekillerde (sergi, sanal sergi, internet ortamı vb) sergilenebilecektir.