…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
25 Kasım 2019, Pazartesi Rize, Türkiye

Dünyayı Turuncuya Boya!


“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında,  İl Müdürlüğümüze bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından farkındalık oluşturmak amacıyla 25.11.2019 tarihinde Memişağa Parkı’nda kadına yönelik şiddete hayır demek için etkinlik düzenlendi.

Rize Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü ve Rize İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen etkinlikte, kadına karşı şiddetle mücadelede bilinçlendirme ve farkındalık yaratmak amacıyla bilgi stantları açıldı ve broşürler dağıtıldı. Vatandaşların duygu ve düşüncelerini içeren panolar kuruldu. Farkındalık çalışmaları kapsamında kamusal alanlarda kadına şiddetle mücadele afişleri asıldı.

Birleşmiş Milletler’in yürüttüğü “Dünyayı Turuncuya Boya” kampanyası kapsamında kadına şiddetle mücadelede “Ben de Varım” diyerek turuncu el etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe Vali Kemal Çeber’in eşi Neslihan Ayan Çeber de katılım gösterdi. Neslihan Ayan Çeber, programa ilişkin hazırlanan panoya “Baştacımız Kadınlarımız” ifadelerine yer vererek; kadına yönelik şiddetle mücadeleye desteğini sundu.

Etkinliğe Rize Kent Konseyi, Rize Kadın Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Türk Kadınlar Konseyi Derneği katılımlarının yanı sıra, çok sayıda vatandaş ve kamu kurum ve kuruluşları da katılım göstererek; “Kadına Karşı Şiddete Sıfır Tolerans” sloganı eşliğinde turuncu balonlar uçuruldu.