…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
09 Mart 2020, Pazartesi Atakum, Samsun- Türkiye

İl Müdürlüğümüze Bağlı Samsun Çocuk Destek Merkezinden Türk Halk Müziği konseri


İl Müdürlüğümüze bağlı Samsun Çocuk Destek Merkezi personeli ve çocuklarının İlkadım Halk Eğitim Merkezinde görevli Şef Hızır Aydın yönetimindeki Türk Halk Müziği konseri Sayın Valimiz Osman Kaymak ve kıymetli eşleri Sayın Emine Kaymak, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, İl Müdürümüz Tekin Balcı ve çok sayıda kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Samsun Çocuk Destek Merkezi Müdürü Sevil Bilasa bir selamlama konuşması yaptı. Ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Tekin Balcı yaptığı konuşmasında, “Samsun Çocuk Destek Merkezi İlimizdeki 6 tane çocuk kuruluşundan bir tanesidir. Samsun ilimiz Türkiye genelinde en fazla çocuk barındıran ve bakım altında bulunduran kuruluşlardan birisidir. Özellikle 6 tane kuruluşumuzda 450 tane çocuğumuz var. Yine Koruyucu ailelerimizde 156 tane ailemizde 179 çocuğumuz bakım altında bulunuyor. Bizim temel amacımız bütün çocuklarımıza bir aile ortamı sağlamaktır. Samsun özellikle Ordu, Sinop, Amasya ve Tokat bölgelerinden çocuklar bize gelmektedir. Çocuklarımız yetiştiklerinde reşit olarak bu topluma bir birey olarak katıldıklarında vatanını, milletini, bayrağını ve dinini seven insan olmalarıdır.” dedi.

Valimiz Sayın Osman Kaymak ise yaptığı konuşmasında, “Bugün bu güzel günde aranızda bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Türkiye’miz son yıllarda özellikle sosyal güvenlik alanında Avrupa ve Dünya ile yarışıyor.  Dezavantajlı gruplar dediğimiz çocuklar, yaşlılar, kadınlar, engelliler ve şehit aileleri konusunda anayasamıza maddeler koyan bir devletimiz var. Devletimizin özellikle dezavantajlı gruplara yönelik olarak yaptığı bu çalışmalar şüphesiz takdire şayandır. Samsun’da evde bakım hizmeti olarak devletimiz 110 milyon lira ödemektedir. Biz tüm vatandaşlarımızın huzurlu ve mutlu olmalarını çok arzu ediyoruz. İstiyoruz ki kimsenin gözü yaşlı olmasın, kimse kendini çaresiz hissetmesin. O anlamda yardıma muhtaç kim varsa hepsine kucak açan ve onları anne-baba gibi sahiplenen bir devletimiz var Allah’a şükür.

Çocuk yuvalarında kalan çocuklarımız bizlere emanettir. Sevgi evlerinde kalan çocuklarımızın her türlü ihtiyaçları karşılanmaktadır. Onların en çok ihtiyacı sevgidir. Çocuklarımızın gerçekten topluma faydalı bir birey olarak hazırlanmalarını hedefliyoruz. Zaman zaman eşimle birlikte yuvaları ve yaşlılarımızı ziyaret ediyoruz. Yuvalara ve huzurevine gittiğimizde burada çalışan arkadaşlarımız işlerini sevgiyle yaptıklarına şahit oluyoruz. Sizlerin huzurunda onlara çok teşekkür ediyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Valimiz Sayın Osman Kaymak ve protokol üyeleri tarafından koroda görev alan ve emeği geçen çocukları temsilen Sümeyye Şahin, Öğretmen Nevide Oğuz ve koro şefi Hızır Aydın’a çiçekleri verildi.

Programa ayrıca, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, koruyucu aile hizmetinden yararlanan çocuklar ve aileler ve sevgi evlerinde kalan çocuklar katıldı.