İl Müdürümüz
 

Tekin BALCI
İl Müdürü


1971 yılında Aksaray İli Ortaköy İlçesi, Balcı Kasabası'nda doğan Tekin Balcı, ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamlamıştır. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü'nden mezun olan Balcı, 1999 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini tamamlayarak "Bilim Uzmanı" unvanını elde etmiştir.

Mezuniyetin ardından 1990-1991 yılları arasında özel sektörde gazetecilik yapan Balcı, askerlik vazifesini 1991-1992 yılları arasında yedek subay olarak ifa etmiştir. 1992 yılında memur olduktan sonra Samsun'da göreve başlayan Balcı, sırasıyla Yaşar Doğu Yetiştirme Yurdu, Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Samsun Çocuk ve Gençlik Merkezi'nde Sosyal Çalışmacı unvanı ile çalışmıştır.

2006 yılında vekaleten Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Müdür Yardımcılığı görevine başlayan Balcı, sırasıyla Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü, İlkadım Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İlkadım İlçe Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Samsun İl Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. 2014 yılından bu yana İl Müdürü olarak görev yapan Balcı, bir erkek çocuğu babasıdır.