…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
15 Ocak 2020, Çarşamba Tokat, Türkiye

Artova, Yeşilyurt ve Sulusaray İlçelerimizde Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi 2019 Yılı Değerlendirmesi Yapıldı


Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI himayesinde 02.01.2019 tarihi itibariyle başlatılan İl Müdürlüğümüz ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yürütülen Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi 2019 yılı Artova, Yeşilyurt ve Sulusaray İlçelerimizin değerlendirme toplantısı, şefkat elçilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, Şube Müdürümüz Osman ERDEM ve Tokat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Adnan TANRIVERDİ, Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi kapsamında Artova ilçemizde 2019 yılındaki çalışmaları değerlendirmek ve 2020 yılında hedeflenen çalışmaları istişare etmek üzere Artova Kaymakamı Mustafa KARALİ makamında ziyaret etti.

Yapılan istişarelerin ardından İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR ve beraberindekiler, Artova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında çalışan Şefkat Elçilerimiz ile bir araya geldi.

İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR’in bir sonraki durağı ise Yeşilyurt ilçemiz oldu.

ÖZDEMİR, Şefkat Elçilerimiz ile yapılacak toplantı öncesinde Yeşilyurt Kaymakamı Muhammed Sait BAYTOK’la bir araya geldi.

Yeşilyurt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında görev yapan Şefkat Elçilerimizin, 2019 yılında yapmış oldukları çalışmaların istatistikleri üzerine Kaymakam BAYTOK ile görüşmeler yapan ÖZDEMİR, Sosyal Destek Hızır Tokat Projesinde karşılaşılan eksiklikler veya Yeşilyurt şartlarında olması gereken çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulundu.

Kaymakam BAYTOK ile yapılan görüşmelerin ardından İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR ve beraberindekiler Şefkat Elçilerimiz ile bir araya geldi.

Şefkat Elçilerimiz ile yapılan toplantının ardından Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi kapsamında Yeşilyurt’ta yapılan hane ziyaretlerinde engelli vatandaşımızın ihtiyaç duyduğu ve Şefkat Elçilerimizden talep ettiği tekerlekli sandalye engelli vatandaşımıza teslim edildi.

İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, son olarak Sulusaray ilçemize ziyarette bulundu.

Öncelikle Sulusaray Kaymakamı Ahmet Vezir BAYCAR’a ziyarette bulunan ÖZDEMİR, 2019 yılı Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi çalışmaları ve 2020 yılında yapılması planlanan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu akabinde ise Sulusaray Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında görevli Şefkat Elçilerimiz ile buluştu.

İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, ilçe ziyaretlerinde Kaymakamlara yapmış olduğu ziyaretlerde İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Şehitler Albümünü hediye etmeyi unutmadı.

Şefkat Elçileri ile yapılan toplantılarda İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, Şefkat Elçilerimize 2019 yılında yapmış oldukları çalışmalar nedeniyle teşekkürlerini sundu.

Sözlerinin devamında ÖZDEMİR “Valiliğimiz koordinasyonunda İl Müdürlüğümüz ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü tarafından Şehit Yakınları, Gaziler ve çocukları, ihtiyaç sahibi (yetimler ve öksüzler, yoksullar, yaşlılar, engelliler, engelli çocuklar, anne-babası engelli çocuklar, dul ve kimsesiz) vatandaşlarımıza, devletin şefkat elinin her zaman üzerlerinde olduğunun hissettirmek ve İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yalnız olmadıklarının bilincinde olarak; hayatlarını idame ettirmeleri, varsa ihtiyaçlarının ve sorunlarının giderilmesi için hazırlanan Sosyal Destek Hızır Tokat projesi kapsamında 1 yılda çok güzel sonuçlar elde ettik. “ dedi.

Artova, Yeşilyurt ve Artova İlçelerimizde yapılan çalışmaların istatistiklerini Şefkat Elçileri ile paylaşan ÖZDEMİR, “Şefkat Elçisi olarak 2019 yılı içinde Artova’da 741 aile ziyareti gerçekleştirerek 2270 şahsa, Yeşilyurt’ta 854 aile ziyareti gerçekleştirerek 3281 şahsa ve Sulusaray’da 705 aile ziyareti gerçekleştirerek 2270 şahsa Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK’un, Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI’nın ve bizlerin selamlarını ilettiniz ve ihtiyaçları karşılama noktasında gayret gösterdiniz. İstatistiklere baktığımızda yılmadan, her ay aynı gayreti göstererek hatta çoğu kez bir önceki ayda yapmış olduğunuz ziyaretten daha fazla ziyaret gerçekleştirerek daha fazla vatandaşımızın yüreğine dokundunuz. Onları dertlerine derman yaralarına merhem oldunuz. Efendimiz (sav) bir hadisinde buyurur ki –Din kardeşinin bir işini yapana, melekler dua eder. O işi yapmaya giderken, her adımı için bir günahı af olur ve kıyamette çeşitli nimetlere kavuşur.--

İnşallah Rabbim yaptığınız bu işlerin karşılığını ahirette sizlere verir. “ diyerek sözlerine son verdi

. Yapılan ziyaretler, çözüme kavuşan sorunlar, görüşülen kişi sayılarının üzerinden yapılan değerlendirmelerin ardından projenin geliştirilmesi ve işleyişin kolaylaştırılması için istişarelerde bulunuldu.

Toplantı karşılıklı soru-cevap, sorun ve çözüm önerilerinin görüşülmesinin ardından son buldu.