…
…
…
14 Ocak 2020, Salı Tokat, Türkiye

Erbaa’da Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi Değerlendirmesi Yapıldı


Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI himayesinde 02.01.2019 tarihi itibariyle başlatılan İl Müdürlüğümüz ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yürütülen Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi 2019 yılı Erbaa değerlendirme toplantısı, şefkat elçilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR ve İl Müdür Yardımcımız Güngör YÜCE, Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi kapsamında Erbaa ilçemizde 2019 yılındaki çalışmaları değerlendirmek ve 2020 yılında hedeflenen çalışmaları istişare etmek üzere Erbaa Kaymakamı Mustafa TEMİZ’i makamında ziyaret etti.

ÖZDEMİR ve YÜCE, yapılan ziyaretin ardından Erbaa İlçemizde Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğümüzde ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında görev yapan Şefkat Elçilerimizle biraraya geldi.

Toplantıda Şefkat Elçilerimize 2019 yılında yapmış oldukları çalışmalar nedeniyle teşekkürlerini sunan İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, Şefkat Elçilerimize Sayın Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI’nın selamlarını iletti. Sözlerinin devamında ÖZDEMİR “Valiliğimiz koordinasyonunda İl Müdürlüğümüz ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü tarafından Şehit Yakınları, Gaziler ve çocukları, ihtiyaç sahibi (yetimler ve öksüzler, yoksullar, yaşlılar, engelliler, engelli çocuklar, anne-babası engelli çocuklar, dul ve kimsesiz) vatandaşlarımıza, devletin şefkat elinin her zaman üzerlerinde olduğunun hissettirmek ve İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yalnız olmadıklarının bilincinde olarak; hayatlarını idame ettirmeleri, varsa ihtiyaçlarının ve sorunlarının giderilmesi için hazırlanan Sosyal Destek Hızır Tokat projesi kapsamında 1 yılda çok güzel sonuçlar elde ettik. “ dedi.

Erbaa İlçemizde yapılan çalışmaların istatistiklerini Şefkat Elçileri ile paylaşan ÖZDEMİR, “Şefkat Elçisi olarak 2019 yılı içinde 3928 aile ziyareti gerçekleştirerek 15666 şahsa Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK’un, Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI’nın ve bizlerin selamlarını ilettiniz ve ihtiyaçları karşılama noktasında gayret gösterdiniz. Görüyoruz ki bu ziyaretlerde %96 gibi bir oranda vatandaşımızın sorunları çözüme kavuşturulmuş. İstatistiklere baktığımızda yılmadan, her ay aynı gayreti göstererek hatta çoğu kez bir önceki ayda yapmış olduğunuz ziyaretten daha fazla ziyaret gerçekleştirerek daha fazla vatandaşımızın yüreğine dokundunuz. Onları dertlerine derman yaralarına merhem oldunuz. Efendimiz (sav) bir hadisinde buyurur ki –Din kardeşinin bir işini yapana, melekler dua eder. O işi yapmaya giderken, her adımı için bir günahı af olur ve kıyamette çeşitli nimetlere kavuşur.--

İnşallah Rabbim yaptığınız bu işlerin karşılığını ahirette sizlere verir. “ diyerek sözlerine son verdi.

Yapılan ziyaretler, çözüme kavuşan sorunlar, görüşülen kişi sayılarının üzerinden yapılan değerlendirmelerin ardından projenin geliştirilmesi ve işleyişin kolaylaştırılması için istişarelerde bulunuldu.

Toplantı karşılıklı soru-cevap, sorun ve çözüm önerilerinin görüşülmesinin ardından son buldu.