…
…
…
…
…
…
09 Ocak 2020, Perşembe Tokat,Türkiye

Zile ve Turhal İlçelerimizde Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi 2019 Yılı Değerlendirmesi Yapıldı


Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI himayesinde 02.01.2019 tarihi itibariyle başlatılan, İl Müdürlüğümüz ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yürütülen Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi 2019 yılı değerlendirme toplantısı, Zile ve Turhal İlçelerimizde şefkat elçilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantılarda İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR’e Şube Müdürümüz Osman ERDEM eşlik etti.

Öncelikle Zile İlçemizde, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğümüzde Şefkat Elçilerimizle bir araya gelen İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, “Valiliğimiz koordinasyonunda İl Müdürlüğümüz ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü tarafından Şehit Yakınları, Gaziler ve çocukları, İhtiyaç sahibi (yetimler ve öksüzler, yoksullar, yaşlılar, engelliler, engelli çocuklar, anne-babası engelli çocuklar, dul ve kimsesiz) vatandaşlarımıza, devletin şefkat elinin her zaman üzerlerinde olduğunun hissettirmek ve İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yalnız olmadıklarının bilincinde olarak; hayatlarını idame ettirmeleri, varsa ihtiyaçlarının ve sorunlarının giderilmesi için hazırlanan Sosyal Destek Hızır Tokat projesi kapsamında 1 yılda çok güzel sonuçlar elde ettik. “ dedi.

Sözlerinin devamında İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, dezavantajlı grupların kamu hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmasını; her haneye, bireye ulaşmayı amaçladığımız proje kapsamında Zile’de1074 hane ziyaretinde 3893 kişiye ulaşılarak herhangi bir talebi olan vatandaşlarımızın istekleri ilgili kurumlara yönlendirildiği ifade etti.

ÖZDEMİR, “Zile ilçemizde Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğümüzde ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında görev yapan aynı zamanda Şefkat Elçisi olan personellerin yapmış oldukları ziyaretlerde %92 oranında vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturduğu görülmüştür. Bu yüzden hepinizi tek tek tebrik ediyorum. “ dedi ve sahada karşılaşılan sorunları dinlemek üzere sözü Şefkat Elçilerine bıraktı.

Projemizin geliştirilmesi ve sorunların çözüme kavuşturulmasını kolaylaştırmak üzere yapılan istişarelerin sonunda toplantı son buldu.

İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR ve Şube Müdürümüz Osman ERDEM’in bir sonraki durağı Turhal oldu.

ÖZDEMİR ve ERDEM, Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi kapsamında Turhal ilçemizde 2019 yılındaki çalışmaları değerlendirmek ve 2020 yılında hedeflenen çalışmaları istişare etmek üzere Turhal Kaymakamı Ali GÖKAY’ı makamında ziyaret etti.

Yapılan ziyaretin ardından İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR ve Şube Müdürümüz Osman ERDEM, Turhal Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda Şefkat Elçilerimiz ile biraraya geldi.

Sunumunda Turhal İlçemizde yapılan çalışmalara yer veren ÖZDEMİR, “26 Şefkat Elçisi olarak 2019 yılı içinde 7836 aile ziyareti gerçekleştirerek 28851 şahsa Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK’un, Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI’nın ve bizlerin selamlarını ilettiniz ve ihtiyaçları karşılama noktasında gayret gösterdiniz. Görüyoruz ki bu ziyaretlerde %93 gibi bir oranda vatandaşımızın sorunları çözüme kavuşturulmuş. Sizler gerçekten Turhal ilçemizde çok güzel işler yaptınız. İstatistiklere baktığımızda yılmadan, her ay aynı gayreti göstererek hatta çoğu kez bir önceki ayda yapmış olduğunuz ziyaretten daha fazla ziyaret gerçekleştirerek daha fazla vatandaşımızın yüreğine dokundunuz. Onları dertlerine derman yaralarına merhem oldunuz.

Efendimiz (sav) bir hadisinde buyurur ki –Din kardeşinin bir işini yapana, melekler dua eder. O işi yapmaya giderken, her adımı için bir günahı af olur ve kıyamette çeşitli nimetlere kavuşur.--

 İnşallah Rabbim yaptığınız bu işlerin karşılığını ahirette sizlere verir. “ diyerek sözlerine son verdi.

Yapılan ziyaretler, çözüme kavuşan sorunlar, görüşülen kişi sayılarının üzerinden yapılan değerlendirmelerin ardından projenin geliştirilmesi ve işleyişin kolaylaştırılması için istişarelerde bulunuldu.

Toplantı karşılıklı soru-cevap, sorun ve çözüm önerilerinin görüşülmesinin ardından son buldu.